معاونت آموزش دانشگاه هوایی شهید ستّاری

معاونت آموزشی دانشگاه مسئولیت اداره کلیه امور آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه را بر عهده دارد. همچنین تدوین و پیشنهاد اصول کلی در مورد برنامه‌های آموزشی، تنوع بخشی در بخش آموزش و نظارت بر حسن اجرای آن، تدوین آیین‌نامه‌های مختلف آموزشی با کمک مسئولین ذی‌ربط، ارزیابی کمیت و کیفیت فعالیت‌های آموزشی دانشجویان و اداره کلیه کمیته‌ها و شوراهایی که به‌موجب آیین‌نامه‌ها و ضوابط مسئولیت آن‌ها به معاون آموزشی محول شده است، از جمله وظایف این معاونت می‌باشد.

به‌طور کلی تمامی فرآیندهای آموزش دانشجویان از ابتدای ورود به دانشگاه تحت نظر معاونت آموزش دانشگاه انجام می‌پذیرد.

فرآیند آموزش

در ابتدای ورود دانشجویان به دانشگاه و پس از گذراندن دوره رزم مقدماتی مشترک بر اساس امتیازهای آزمون ورودی، نوع و معدل دیپلم و نیز علاقه شخصی خودشان در رشته‌های مورد نیاز نهاجا تقسیم‌بندی شده و فرآیند آموزش را ادامه می‌دهند.

طول دوره کارشناسی برای رشته‌های فنی 7 نیمسال و برای رشته‌های علوم انسانی 6 نیمسال تحصیلی می‌باشد.

پس از گذراندن این دوره دانشجویان به‌منظور آشنایی با سیستم‌ها و تجهيزات مختلف نهاجا و احراز آمادگي لازم جهت تصدي مشاغل و انجام مأموریت‌های نهاجا به دوره مقدماتی رسته‌ای اعزام می‌گردند.

پس از طی دوره مقدماتی رسته‌ای بر اساس نیاز نهاجا و امتیازهای کسب‌شده توسط دانشجو در طول دوره تحصیل و علاقه شخصی دانشجو تقسیم‌بندی شده و به یگان‌های خدمتی نیروی مقدس هوایی جمهوری اسلامی ایران اعزام می‌گردند.

دانشجویان پس از گذراندن تمامی دروس رشته خود فارغ التحصیل محسوب گردیده و مدرک کارشناسی مصوب وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری برای نامبردگان صادر می گردد .

 برنامه‌های آموزشی در معاونت آموزش دانشگاه حول چهار محور زیر می‌باشد.

 

 دانشکده‌ها و رشته‌ها

آموزش‌های علمي دانشگاه هوایي شهيد ستاري در هر يک از رشته‌های کارشناسي مورد نياز برابر ضوابط و استانداردهاي آموزش عالي تهيه و پس از تائید و تصويب وزارت خانه ذی‌ربط به مورد اجرا گذارده می‌شود.

 1- دانشکده پرواز:دارای 4 رشته تحصیلی شامل کارشناسی هوانوردی خلبانی، کارشناسی هوانوردی ناوبری هوایی، کارشناسی مراقبت پرواز (مهندسی ترافیک هوایی) و کارشناسی پهپاد

2-دانشکده مهندسی هوافضا:دارای دو رشته هوافضا (مکانیک هواپیما) و تعمیر و نگهداری سامانه­های هوایی

3-دانشکده مهندسی برق:دارای رشته برق با گرایش‌های الكترونيك هوایی، مخابرات هوایی و جنگ الکترونیک(جنگال)

4-دانشكده علوم پايه:آموزشدروس عمومی و پایه کلیه رشته­های تحصیلی

5- دانشکده مهندسي رايانه:دارای رشته رایانه گرایش نرم‌افزار

6- دانشکده آماد و پشتیبانی هوایی (لجستیک هوایی):دارای رشته­های مدیریت آماد هوایی، مدیریت آموزشی، مدیریت ترابری هوایی، مديريت منابع انسانی، مديريت مالی، مديريت تأمين حفاظتي(پلیس هوایی)

7-دانشکده فناوری‌های نوین (در سیر مراحل تصویب):پدافند غیرعامل گرایش عمران و استحکامات

8-مرکز تحصیلات تکمیلی:دانشگاه دارای 7رشته کارشناسی ارشد شامل مهندسي هوافضا گرایش بررسي سوانح هوايي و صلاحیت‌های پروازي، مهندسي هوافضا گرایش آیرودینامیک، مهندسي هوافضا گرایش سازه­های هوایی، مهندسي مخابرات گرایش رمز، مهندسي مخابرات گرایش میدان و مهندسی جنگ الکترونیک و کارشناسی ارشد آماد

9- مرکز زبان‌های خارجی

10- گروه معارف اسلامی
پیوندها