دانشکده مهندسی برق

تاریخچه
مهندسی برق بر دو پایه فیزیک و ریاضیات تکیه نموده و ضمن  ترکیب مناسب آنها با فنون مهندسی، کاربرد وسیعی در علوم و تکنولوژی یافته است. رشته مهندسی برق به واسطه ماهیت فراگیر خود، هر روز شاخه های جدیدتری از صنعت را گسترش داده و روش های نوینی را پیش روی می گشاید. خودکارسازی، تولید و انتقال انرژی، ماشین های محاسب و پردازش­گرهای الکترونیکی، ارتباطات زمینی، سنجش  پزشکی، ابزار الکترونیک هواپیمایی و رادارها تنها برخی از زمینه های کاربردی هستند که در قلمرو مهندسی برق قرار دارند.
دانشکده مهندسی برق دانشگاه علوم و فنون هوایی شهید ستاری در سال 1367 با پذیرش اولین دوره دانشجویان دوره کارشناسی در گرایش الکترونیک تاسیس شد. در سال 1368 گروه مخابرات و در سال 1385 گروه جنگال این دانشکده نیز تاسیس شدند.

پژوهش
این دانشکده از اساتید مجرب و باسابقه در حوزه­ی پژوهش برخوردار بوده و در حوزه های مختلف مهندسی برق و اویونیک قادر به اجرای پروژه های تحقیقاتی و صنعتی در سطح ملی، نیروهای مسلح و دانشگاه می­ باشد. با توجه به رشته­های تحصیلی اساتید این دانشکده در حوزه­ی مخابرات، الکترونیک، کنترل، جنگال و قدرت توانمندی انجام تمامی پروژه­های حوزه­ی مهندسی برق متصور بوده و در حال حاضر اساتید این دانشکده در پروژه­های ملی و داخلی آجا مشارکت دارند. همچنین دانشجویان به کمک و راهنمایی اساتید، پروژه های ارزشمندی در حوزه­های مختلف برق به انجام رسانده­اند. این دانشکده دارای مراکز پژوهشی اویونیک و MEMS نیز می ­باشد و پروژه­های مختلفی در این حوزه­ها توسط اساتید و دانشجوسان تعریف و به انجام رسیده است.

آموزش
رویکرد آموزشی این دانشکده منطبق با روش­های نوین آموزشی دروس مهندسی برق می­باشد. علاوه بر تجربه­ی بالای اساتید در آموزش مفاهیم درسی، ارائه­ دروس با استفاده از سیستم­های هوشمند آموزشی، موجب رشد و ارتقاء دانشجویان در این حوزه شده است. هم­چنین این دانشکده در حوزه­ی آموزش عملی دروس رشته مهندسی برق دارای تجهیزات به روز می­باشد. این دانشکده دارای کارگاههای مختلف مهندسی برق و آزمایشگاههای این رشته با مدرن ترین تجهیزات جهت آموزش دروس عملی و آزمایشگاهها برای دانشجویان بوده و آموزش دروس عملی توسط اساتید مجرب که دوره های مختلف عملی را گذرانده اند و بعضآ در تخصص­های خاص و پروژه های عملی در سطوح مختلف مشارکت داشته اند برگزار می­ گردد.امکانات و تجهیزات
مجموعه آزمايشگاه­هاي دانشكده مهندسي برق از بدو تاسيس دانشگاه هوايي به عنوان يكي از مجهزترين مجموعه ­هاي تخصصي در سطح كارشناسي مهندسي برق در كشور شناخته مي­ شود.

پیوندها